Hakkımızda

Özfidan Textile, Türkiye’nin en büyük kot alt ve üst grup  ve klasik gömlek üreticilerinden biridir.

Üretilen mallarda ve hizmetlerde en yüksek kaliteyi sunmak için çalışan ÖzfidanTextile, çevre dostu üretim teknikleri ve etik uygulamalar kullanarak en gelişmiş fabrikasında 1.5 milyonun üzerinde kot ve klasik gömlek üretiyor. 3.000 metrekarelik tesisinde 150’den fazla eğitimli çalışanı bulunan Özfidan Textile, dünya pazarlarındaki önemli markaları temsil eden müşteri tabanının gereksinimlerini ve ihtiyaçlarını karşılayabilmektedir. Şirket içi tasarım yeteneği hattı ve işin kapsamlı bir şekilde elde edilen esnek yaklaşım Özfidan Textil’e uzun vadeli değerli bir ortak yapmaktadır.

ÖZFİDAN TEXTİLE VİZYONU
Üretilen mal ve hizmetlerin en yüksek kaliteyi sağlamak moda En son trendler bir parçası haline ve tüm dünya piyasalarında markalara en hızlı hizmeti sunmak.

Her zaman
Büyüyoruz!

0

milyonun üzerinde ürün

0

m2 büyüklüğünde tesis

0

çalışan sayısı

Üretim

Özfidan Textile her yıl 1.5 milyonun üzerinde kot üreten iki tesisi var. Toplam 3.000 metrekare alana sahip olan tesisler, daha az su ve kimyasal kullanan ve daha az atık üreten çevre dostu teknikler ve uygulamalar kullanan 150 çalışanı ve modern üretim hatlarına ev sahipliği yapıyor. Özfidan Textile, fabrikalarının üretim kapasitesi, modern üretim yöntemleri ve yüksek eğitimli, servis odaklı personeliyle 6 ila 8 haftalık zaman çerçevesinde bir siparişi tamamlayabiliyor.

Sosyal Sorumluluk

SOSYAL SORUMLULUK

Ekonomik kalkınma ile toplumun ve çevrenin refahı arasında her zaman bir dengelenme söz konusudur. Sosyal sorumluluk, ikisi arasındaki dengesinin sürdürülmesi anlamına gelir. Bu konuyu ciddiye alıyoruz, uluslararası uygulamaları yakından takip edip günlük uygulamalarımızın her aşamasına uyguluyoruz.

TAŞERONLUK POLİTİKASI

Taşeronlara yaptırılan imalatın sorumluluğunu alıyoruz. Alt yüklenicilerimiz davranış kurallarına uygun olarak çalışır ve sık sık denetlenir.
İş dünyası uygulamalarına, çevreye ve diğer önemli alanlara ilişkin olarak tüm iş ortaklarımızla aynı etik standartları paylaşmamız büyük önem taşımaktadır.

ÇEVRESEL SORUMLULUK

Faaliyetlerimizin çevre üzerindeki olumsuz etkilerini en aza indirmeye ve yasal olarak gerekli olanın ötesinde bir standarda ulaşmak için her konuda  harekete geçmeye çalışıyoruz. Atık su arıtma tesislerimiz, boşaltma suyumuzun çevre için güvenli olduğundan emin olmaktadır. Katı atıklarımızı yönetmek için kağıt, plastikler, piller, floresan tüpler, tekstil atıkları ve yağları geri dönüştürüyoruz. Üretim tesislerimizi daha az su kullanmak, daha az kimyasal kullanmak ve daha az zararlı atık üretmek için yeniden icat etmekteyiz. Mümkün olduğu zaman, çevresel izimizi daha da azaltmak için organik ve geri dönüştürülmüş kot kullanmaktayız.

İNSAN KAYNAKLARI YÖNETİMİ

Özfidan Textile, çalışanlarına uygun ve tatminkâr davranmak için çalışanlarına gerekli tüm araçları sağlar.

Özfidan Textile İnsan Kaynakları Politikası’na göre, tüm işe alımlar bir kişinin yeteneklerine dayalı olarak yapılır. İşe alım sırasında ve sonrasında herhangi bir ayrım gözetilmemektedir. Çalışanların gelişmeleri, pozisyonlarıyla ilgili çeşitli konularda çeşitli eğitimlerle sürekli desteklenmektedir.

Tasarım

Tasarım zihniyet biz sadece trendleri odaklanmak yok olarak piyasadan tamamen farklıdır. tasarımlar oluşturmadan önce müşterilerimize “kırmızı çizgiler”, müşteriler beklenti ve müşterilerini kontrol edip bu çizgiler arasındaki stilleri üzerinde çalışmaya başlar. Ve daha önce denenmiş edilmemiş olması satırlar arasında üretilebilir alternatif ürünlerin bir yeri vardır onlara göstermek. Ve en önemli nokta biz onlar için “hikayeleri” oluşturma ve son kullanıcılar tarafından onları anlaşılır hale getirmek için ekstra etiket ve grafik ile bu hikaye ve destek hikayeleri bizim tasarımlar yaratmak olmasıdır.

Özfidan Textile - Genel Merkez
  • Birlik Mah. Bahçeler Cad. No.7 Kat.4 Gökay Plaza Esenler / İstanbul

  • +90 212 431 52 31 - 431 44 69 (PBX)